Disclaimer: Čak i kada činiš ove greške ne znači da će se nakit uništiti, ali ipak je veća verovatnoća da ćeš ga sačuvati u prvobitnom obliku!
1. Konstantno kvašenje nakita
Nekad se baš vežemo za poneku ogrlicu, narukvicu ili minđuše i ne planiramo da ih skidamo dok nam ne dosade. Međutim, ako se sa njima tuširamo i koristimo sve te mirišljave kupke i sapune nakit neće reagovati isto kao naša koža, zasigurno. Bolje odložiti nakit za šta nam je potreban minut nego ga konstantno podvrgavati mirišljavoj kupki.
2. Nanonešenje parfema nakon stavljanja nakita
Isti slučaj kao i sa kupkom, prvo nanesi parfem ili toaletnu vodu, a potom kada se koža osuši, stavi svoje detalje koje želiš da sačuvaš.
3. Odlaganje nakita ,,gde stigneš“
Nakit se najbolje ,,oseća“ u kutiji ili kesici od nežnog materijala (poput one u kojoj ti stiže Blimney products prilikom svake porudžbine).
4. Čistiš nakit vlažnim maramicama
Za dezinfekciju nakita najbolje je koristiti alkohol ili aktivni kiseonik, a za samo čišćenje možeš koristiti krpice koje se inače koriste i za čišćenje naočara (i ona te čeka u tvojoj porudžbini).
5. Čuvaš nakit u kupatilu
Svi mi volimo da nosimo nakit na plažu, pogotovo nanogice i mnoge od njih (npr. nerđajući čelik) će uspeti da zadrže svoju originalnu boju i nakon brojnog kvašenja. Ali nakit ne voli vlagu, i zato je najbolje da ga čuvaš na suvom mestu.
Eto, ne deluje komplikovano a uočavanje ovih 5 grešaka će ti pomoći kako da sačuvaš svoj nakit.
P. S. Pišući ovaj tekst setih se kako mi je prodavac u jednoj od radnji. za repromaterijal odgovarajući na moja brojna pitanja o kvalitetu materijala, rekao šaleći se: ,,Jeste kvalitetan, ali mora to nekad i da se pokvari da bi kupili opet.“ Ipak, ne slažem se s tim, mislim da će ipak kupovati opet kad se uvere da nešto može da traje i kad zadobiješ poverenje, a to mi ipak zvuči kao bolji cilj.